Umenie v parku

výstava diel neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov

Obľúbená výstava Umenie v parku už po 6. krát vyzdobí park pri fontáne na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi. Od 9. 7. 2021 do 12. 9. 2021 budú môcť návštevníci obdivovať 62 vystavených diel. Z toho 32 výtvarných prác a 30 fotografií.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 9. 7. 2021 o 18:00. O sprievodný hudobný program sa postarajú Katarína Lapšanská a Martin Louma. Po vernisáži sa predstaví ako hlavný hudobný hosť večera spevák a frontman kapely Smola a Hrušky – Spoko so svojím sólo akustickým koncertom.

“Som nesmierne rád, že sa pandemická situácia zlepšila natoľko, že sa môže konať vernisáž projektu Umenie v parku aj tento rok bez nejakých väčších obmedzení. Na výstavu si už ľudia zvykli a môžu sa tešiť na ďalšie diela našich neprofesionálnych umelcov“, vyjadril spokojnosť hlavný organizátor Tomáš Cehlár.    

V tomto roku sa podujatie nebude konať formou súťaže, ale formou výstavy. Zapojiť sa mohli neprofesionálni výtvarníci a fotografi od 15 rokov. Výtvarné diela na výstavu vyberala kurátorka Mgr. Zuzana Juháziová. Fotografie zas posudzoval spišský fotograf Peter Majkut. Aj napriek tomu, že sa tento ročník nekoná formou súťaže, organizátori sa rozhodli štyrom vybraným autorom udeliť špeciálne ceny. Na výstavu sa celkovo prihlásilo 18 neprofesionálnych výtvarníkov a 20 neprofesionálnych fotografov.

Vystavujúci autori:
Alexandra Dutková, Alexandra Mistríková, Danka Košková, Emil Farkašovský, Gregor Zimmermann, Ján Mackoviak, Jaroslav Neupauer, Jaroslava Hrúzová, Katarína Butvinová, Ladislav Vikartovský, Ľudovít Timko, Mária Mikolajová, Nina Pekárová, Viera Ruschová, Jozef Greffert, Anna Slebodová, Jirko Salzman, Dávid Ilkovič, Ingrid Zgodavová, Iva Liptáková, Ján Marhulík, Milada Bobeková, Pavol Sališ, Viera Sabovčíková, Vladimír Krivák, Zuzana Petríková

Vstup voľný!

Organizátor:
OZ Život v meste Spišská Nová Ves

Spoluorganizátor a odborný garant:
Spišské kultúrne centrum a knižnica, Spišská Nová Ves, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.