Umenie v parku

výstava diel neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov

Park pri fontáne v Spišskej Novej Vsi rozkvitne umením už po siedmykrát. Cieľom súťaže je vytvorenie možnosti prezentovať tvorbu neprofesionálnych autorov, ktorí sa venujú vo svojom voľnom čase vizuálnemu umeniu. Vernisáž najlepších súťažných fotografií a výtvarných diel sa uskutoční
22. 7. 2021 o 18:00. O sprievodný hudobný program sa postará skupina Piaty element.

Podujatie sa realizuje formou súťaže, ktorá prebieha v 2 kategóriách bez obmedzenia témy. V kategórii A – „Výtvarné umenie“ sa zapojilo 19 autorov so 64 dielami. V kategórii B – „Fotografia“ prispelo do súťaže 18 autorov s 82 fotografiami. O víťazoch rozhodla 3 členná odborná porota v zložení Amálka Ľudmila Valenčíková, Miriama Bukovinská a Stanislav Mihálik. Do vystavenej kolekcie postúpilo 25 výtvarných diel od 19 autorov a 36 fotografií od 17 súťažiacich. Výsledky súťaže budú oficiálne vyhlásené na vernisáži, kedy si ocenení zároveň prevezmú aj ceny.

„Ako každý rok, aj tento bude patriť park v meste okolo fontány neprofesionálnemu umeniu. Budeme mať možnosť vidieť pestrú paletu diel výtvarníkov a fotografov. Podľa toho, kto všetko sa prihlásil do súťaže ma teší, že sa Umenie v parku stáva pomaly celoslovenským podujatím. Verím, že sa bude táto výstava ľudom opäť páčiť a pozývam všetkých na vernisáž, ktorá je spojená aj s hudobným programom“, uviedol hlavný organizátor Tomáš Cehlár.    

Vystavujúci autori:

Anna Paličková, Alexandra Dutková, Emil Farkašovský, Gregor Zimmermann, Ján Mackoviak, Jaroslav Neupauer, Katarína Butvinová, Mária Mikolajová, Viera Ruschová, Júlia Erbanová,  Iveta Kováčová, Pavol Ondra, Marco Kováč, Natália Omastová, Jana Mackovjaková Martavúzová, Radovan Zimmermann, František Miháľ, Tamara Hrubá, Julo Pižem, Anna Slebodová, Jirko Salzman, Dávid Ilkovič, Ingrid Zgodavová, Iva Liptáková, Pavol Sališ, Viera Sabovčíková, Vladimír Krivák, Liana Sarňaková, Marián Závacký, Mária Kostovčíková, Karol Cziel, Veronika Slivková, Miloš Fiľa, Karol Nowak, Alena Šulcová.

Vstup voľný!

Organizátor:

OZ Život v meste Spišská Nová Ves

Spoluorganizátor a odborný garant:

Spišské kultúrne centrum a knižnica, Spišská Nová Ves, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

Reportáž TV Reduta:

Fotogaléria:Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.