Villa Nova Photo

Vernisáž výstavy regionálneho kola postupovej súťaže amatérskej fotografie
Vo výstavných priestoroch Spišského osvetového strediska budete mať možnosť dňa 30. 3. 2017 o 16.30 hod. vzhliadnuť tvorbu neprofesionálnych fotografov v rámci regionálneho kola amatérskej fotografie Villa Nova Photo, ktoré je súčasťou celoštátnej fotografickej súťaže Amfo 2017.

V 44. ročníku majú možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v troch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii a v kategórii multimediálnej prezentácie. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti.
Porota v zložení Jozef Česla, Nikola Podolínska a Kazimír Štubňa konštatovala tematickú a žánrovú rozmanitosť kolekcie. V tomto ročníku dominovala jednoznačne farebná fotografia. Tridsaťjeden priaznivcov fotografie sa rozhodlo zapojiť do súťaže so 143 fotografiami a ukázať svet tak, ako ho zachytili cez hľadáčik fotoaparátu.
Na výstave môžete vzhliadnuť fotografie Soni Pollákovej, Sabíny Buríkovej, Samuela Gazduru, Anny Márie Bednárovej, Lucii Mikolajovej, Patrície Šmelkovej, Jakuba Belána, Ivy Liptákovej, Ladislava Vikartovského, Jána Alcnauera, Mareka Kollárika, Alice Mižíkovej, Ivana Hutláka, Michala Bobka, Petra Kapuczu, Františka Dulíka, Zuzany Petríkovej, Dáši Frankovičovej, Miloša Fiľu, Karola Štubňu, Jána Ziburu, Dávida Ilkoviča, Františka Krajňáka, Ingrid Zgodavovej a Márie Šugerekovej.
Vernisáž výstavy sa koná 30. marca 2017 o 16.30 hod v priestoroch Spišského osvetového strediska. Sprístupnená bude do 30. apríla 2017 a najlepšie diela poputujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v priestoroch Multifunkčného banícko-energetického centra v Spišskej Novej Vsi.Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.