Villa Nova Photo

Vernisáž výstavy regionálneho kola postupovej súťaže amatérskej fotografie …
Vo výstavných priestoroch Spišského osvetového strediska budete mať možnosť dňa 29. 3. 2018 o 16.30 hod. vzhliadnuť najlepšie fotografie neprofesionálnych fotografov v rámci regionálneho kola s názvom Villa Nova Photo, ktoré je súčasťou celoštátnej fotografickej súťaže Amfo 2017.

V 46. ročníku sa tvorcovia fotografií zapojili do troch kategórií: čiernobielej fotografii, farebnej fotografii a v kategórii multimediálnej prezentácie. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti.
Prihlásené fotografie hodnotili porotcovia:
Peter Župnik (1961, Levoča) študoval fotografiu na pražskej FAMU. Je jedným z najdôležitejších predstaviteľov takzvanej slovenskej vlny, zoskupenia slovenských fotografov študujúcich v 80. rokoch u profesora Jana Šmoka.
Pôsobí ako voľný fotograf v Česku, na Slovensku a najmä v Paríži, kde od roku 1995 žije.
Jeho diela sa nachádzajú v zbierkach svetových galérií a inštitúcií v Paríži, Lausanne, Houstone, Bostone, Prahe, Brne či Bratislave.
Mgr. Anton Frič – (1975, Trtená) – dokumentárny fotograf a pedagóg, absolvoval niekoľko ciest do Iraku a Sýrie, kde sa venoval otázke utečencov.
Kazimír Štubňa – (1937, Bratislava)- dlhoročný lektor pre fotografiu a film, autor fotografií rôznych publikácií a s množstvom ocenení.
Porotcovia boli veľmi prísni a do výstavnej kolekcie vybrali iba 61 fotografií. V tomto ročníku dominovala jednoznačne farebná fotografia. Osemnásť priaznivcov fotografie sa rozhodlo zapojiť do súťaže so 109 fotografiami a ukázať svet tak, ako ho zachytili cez hľadáčik fotoaparátu.
Výstava bude sprístupnená do 29. apríla 2018 v Spišskom osvetovom stredisku a najlepšie diela poputujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v priestoroch Multifunkčného banícko-energetického centra v Spišskej Novej Vsi.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.