Villa Nova Photo

Vernisáž výstavy regionálneho kola postupovej súťaže amatérskej fotografie AMFO

Vo výstavných priestoroch Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi budete mať možnosť dňa 28. marca 2019 o 16.30 hod. vzhliadnuť najlepšie fotografie neprofesionálnych fotografov v rámci regionálneho kola s názvom Villa Nova Photo, ktoré je súčasťou celoštátnej fotografickej súťaže Amfo 2019. V 47. ročníku mali možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v štyroch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii, multimediálnej prezentácii a v novej kategórii cykly a seriály. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti.
Osemnásť priaznivcov fotografie sa rozhodlo zapojiť do súťaže so 157 fotografiami a ukázať svet tak, ako ho zachytili cez hľadáčik fotoaparátu. Porota v zložení Ing. arch. Mgr. art. Stanislava Hollóvá, Oliver Ondráš a Kazimír Štubňa bola veľmi prísna a do výstavnej kolekcie vybrali iba 54 fotografií. V tomto ročníku dominovala jednoznačne farebná fotografia.
Na výstave môžete vzhliadnuť fotografie od Maximiliána Slivku, Lukáša Slobodu, Samuela Gazduru, Ivety Liptákovej, Miloša Fiľu, Ingrid Zgodavovej, Anny Slebodovej, Silvii Ťapákovej, Jirka Salzmanna, Veroniky Slivkovej, Terézii Juričkovej, Adriany Mahdalovej, Miroslava Olejníka, Zuzany Petríkovej, Michala Buzu a Jána Ziburu.

Výstava bude sprístupnená do 28. apríla 2019 v Spišskom osvetovom stredisku a najlepšie fotografie poputujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v priestoroch Multifunkčného banícko-energetického centra v Spišskej Novej Vsi.

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.