Vyhodnotenie Mušky raja 2019

V prostredí Turistického raja na Košariskách prežívali deti zo spišských obcí a mesta Spišská Nová Ves týždeň (15. – 19.7.2019) neopakovateľných chvíľ počas letného detského tábora „Mušky raja“ v unikátnom prírodnom prostredí Slovenského raja.

Letný workshop aj tento rok potvrdil svoje kvality a bohaté obsahové naplnenie. Žiadna „muška sa nemôže sťažovať na nudu, obyčajnosť či stereotyp. „Mušky“ v raji mali naozaj čo robiť, aby zodpovedne splnili všetky „muššie povinnosti“ resp. aktivity, ktoré boli pre ne pripravené.
Zážitkové poznávanie prírody a časté turistické vychádzky boli na dennom poriadku. Každodenná ranná rozcvička a večerné športové aktivity prispievali k dobrej „mušej kondícii“. Súčasťou programu boli aj ukážky práce členov horskej záchrannej služby či tradičné 6. „Muššie olympijské hry“. Deti si mohli vyskúšať a možno aj naučiť sa niektorým tradičným remeselným technikám (vypletali obruče na podnosy ako košikári, pokúšali sa vyrezávať figúrky z dreva, vyrezávaním zdobili svoje vlastné turistické palice).
Nechýbala ani návšteva Kláštoriska a symbolického cintorína. Odvážlivci mohli zažiť aj adrenalínový výstup na záverečnú časť Ferraty či cyklistický zjazd z Kláštoriska späť na Podlesok.
Škrabance či uštipnutia „nepriateľských“ ôs, patrili k neplánovanému ale predpokladanému naplneniu tábora. Statočné „mušky“ sa však vedeli vysporiadať aj s týmito prekážkami a odvážne dobojovať až do konca.
Čo všetko však „naše mušky“ zažili, videli a precítili sa nedá opísať. Dá sa o tom iba rozprávať…..
Projekt podporený Fondom na podporu umenia zrealizovalo Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci so Správou národného parku Slovenský raj.

Fotogaléria:

neboli nájdené žiadne obrázkyCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.