weKLADY

projekt zameraný na výtvarnú konfrontácia vo výkladných skriniach pokračuje v priestore interaktívnej kultúry

Projekt Spišského osvetového strediska v Spišskej Novej Vsi – weKLADY, prepojil výtvarné umenie s obchodnými priestormi a vytvoril rôzne obrazy, ktoré boli akýmsi abstraktným odrazom presklených výkladov do ulice. Obchodné výklady na Letnej a Zimnej ulici hlavného námestia v Spišskej Novej Vsi sa na jeden mesiac zmenili na galériu a dali priestor pre tvorbu v netradičnom priestore v spolupráci s mladými slovenskými umelcami. Ich originálne diela putujú ďalej a to do priestoru interaktívnej kultúy EQO v Spišskom Hrhove, kde predstavia svoj voľné výtvarné umenie výtvarníci, ktorí sa zúčastnili projektu weKlady.
„V projekte weKLADY ide o konfrontáciu študentov a už vyštudovaných umelcov na urbanizmus v našom meste. Maľovanie v rôznych prevádzkach tohto mesta z interiérov má byť výzvou pre umelcov na čo najrozmanitejšie formálne stvárnenie videného. Cieľom tohto plenéru ma byť priblíženie súčasnej maľby ľuďom, ktorí nemajú dostatok času chodiť do galérii. Nenúteným spôsobom upraviť názor na možno nie celkom chápané univerzum mladých výtvarníkov. Výstavným priestorom sa tak stáva celé námestie, kde sa môžu pohybovať a objavovať diela vo výkladných skriniach prevádzok.,“ približuje kurátor výstavy a spoluautor projektu Martin Kacvinský.
Poprojektová výstava weKLADY sa otvorí v piatok 1. februára 2019 o 18:00 v EQO v Spišskom Hrhove. Výstava potrvá v termíne od 1.2. do 1.3. 2019 a vstup je voľný. Projekt bol podporený z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia.

Kompletné informácie o projekte a mapku pouličnej výkladovej výstavy z roku 2018 si môžete pozrieť tu: www.osvetasnv.sk/weklady

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.