Z ďaleka my ideme

Vianočné zvyky, koledy, vinše zo Spiša
Tak ako po iné roky aj toho roku Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s obcou Slatvina Vám predstavia pásmo predvianočných, vianočných zvykov a obyčajov na Spiši. Kultúrny dom v Slatvine bude vianočnou atmosférou dýchať 16. 12. 2017 (sobota) so začiatkom o 14.30 hod.

Voľakedy na sa na Štedrý deň vstávalo veľmi skoro. Ženy už od skorých ranných hodín miesili cesto, piekli, varili a pripravovali jedlá, ktoré nesmeli chýbať na štedrovečernom stole, aby sa na gazdovstve zabezpečila hojná úroda na poli, množstvo hydiny na dvore, ale aj zabezpečenie zdravia pre celú rodinu počas nasledujúceho nového roka. Kúsok takejto nefalšovanej predvianočnej atmosféry s koledami, vinšami zažijete aj v Slatvine.
V pripravovanom programe sa predstavia folklórne skupiny Folkmarčanka z Veľkého Folkmara, Kluknavčanka z Kluknavy, Slovinka zo Sloviniek, Borovničak z Vojkoviec, Brižečky zo Spišského Hrušova, Jamničan z Jamníka, Harihovčan z Harichoviec a nebude chýbať aj najmladšia generácia detí z Detského folklórneho súboru Radosť Spišské Vlachy.

Ponúkame Vám možnosť stráviť príjemné chvíle, naplniť radosťou, pokojom, čarom a spomienkami na svoje detstvo počas Vianoc so začiatkom o 14.30 hod. v Kultúrnom dome v Slatvine.
Vstup je voľný!

 Copyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.