Z ďaleka my ideme

Koledy, spevy a vianočné zvyky
Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Mestom Spišské Vlachy organizuje dňa 18.12.2016 (nedeľa) v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch o 14.30 hod. pásmo vianočných zvykov a obyčajov.

Vianoce sa nezadržateľne blížia a my Vám ponúkame možnosť na chvíľu zabudnúť na tento predvianočný zhon. Priblížime Vám vianočné koledy, zvyky a obyčaje z čias našich starých otcov a materí. Tradície prostredníctvom štedrovečerného stola so všetkými jedlami, ktoré mali zabezpečiť prosperujúcu rodinu, rozmnoženie statku, hydiny, zdravie, ale aj ochranu rodiny pred chorobami.
Zaznie množstvo vinšov, kolied, ktoré v čase vianočných sviatkov boli samozrejmosťou v každej dedine.
V programe Z ďaleka my ideme sa predstavia folklórne skupiny Folkmarčanka z Veľkého Folkmara, Červená chustečka z Jakloviec, Kluknavčanka z Kluknavy, Slovinka zo Sloviniek, Borovničak z Vojkoviec, Brižečky zo Spišského Hrušova, Jamničan z Jamníka, Harihovčan z Harichoviec, Poračan z Poráča a nebude chýbať aj najmladšia generácia detí z Detského folklórneho súboru Radosť Spišské Vlachy, Slovinočka zo Sloviniek, Borovničky zo Slatviny.

Tento predvianočný čas sa Vám budeme snažiť naplniť radosťou, pokojom, čarom a spomienkami na svoje detstvo so začiatkom o 14.30 hod. v Kultúrnom dome v Spišských Vlachoch.

Vstup je voľný!

z-daleka2016_plagatCopyright © 2021 Spišské kultúrne centrum a knižnica. Všetky práva vyhradené.