SPIŠSKÝ JERUZALEM 2015

Možno netušíte, čo je Levanta. Nevadí. Prezradíme Vám, že Levanta je oblasť východného Stredomoria. Ak sa vo Vás prebudila zvedavosť, nemusíte hneď utekať na Blízky východ. My Vás pozývame na náš Východ, kde sa v dňoch 22.-24.5.2015 na Spišskej Kapitule, v Spišskom Podhradí  uskutoční Top podujatie programu Terra Incognita SPIŠSKÝ JERUZALEM.

Ide o 3. ročník kultúrno-duchovného festivalu, ktorý organizuje Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi spoločne s partnermi podujatia (KSK, PSK, Mestom Spišské Podhradie, Spišskou diecézou a Združením Podbranisko). Čaká Vás bohatý program, či už pre veriach i neveriacich, pre milovníkov histórie (exkurzia po pamiatkach UNESCO), ľudí, ktorí si chcú vychutnať hudbu, spev, balet, divadlo, pre starších i mladších budú spievať Martin Babjak a Katka Koščová.

Pre školy je 22.5.2015 pripravený samostatný program za predpokladu, že svoj záujem nahlásia vopred.

Netreba veľa, stačí prísť a kráčať po prírodnej Kalvárii typu Jeruzalemská zo 17. stor., ktorá dostala názov Spišský Jeruzalem. Jeruzalem je súčasťou historickej oblasti, ktorá nesie názov Levanta.

Kto neverí, nech sa príde presvedčiť. Vstup je voľný. Bližšie informácie nájdete na www.osvetasnv.sk.


Oficiálny spot kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem 2015:


SJeruzalem_A3_program.indd

 

mapa-sp-jeruzalem


Napísali o nás:

http://spis.korzar.sme.sk/c/7812339/navstivte-spissky-jeruzalem-a-objavte-silu-jeho-symboliky.html


Copyright © 2018 Spišské osvetové stredisko. Všetky práva vyhradené.